Przebudowa ul. Bydgoskiej w Pile bez rządowego wsparcia?

16.04.2020   Autor: Redakcja
808---148
Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk opublikował listę zadań, które otrzymają wsparcie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Na dalekim miejscu na liście rezerwowej znalazła się przebudowa ul. Bydgoskiej w Pile. 

Przypomnijmy, już wcześniej miasto starało się o dotację rządową na przebudowę ul. Bydgoskiej w Pile. Jednak wiosną 2019 roku projekt spadł z 8 pozycji rządowego rankingu na 11 miejsce na liście rezerwowej. Ówczesny wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann w październiku 2019 roku jednak zapewnił, że pieniądze na tą inwestycję się znalazły, aczkolwiek władze Piły musiały dostarczyć kompletną dokumentację w 3 dni, a do końca 2019 roku rozpisać i rozstrzygnąć przetarg. 

- Co nagle to po diable. A w naszym wypadku, to oznacza, że bardzo często wykonawcy wykorzystują taką sytuację i wiedzą, że musimy to zrealizować, bo trzeba wydać pieniądze. W tym roku, więc można się spodziewać, że np. ceny będą lekko wyższe niżby były w innym trybie i w innym czasie, bo zima to dobry czas na zamówienia publiczne
 - mówi wtedy Piotr Głowski, prezydent Piły.
Z kolei poseł PiS Marcin Porzucek ripostował, że - w ciągu kilkudziesięciu godzin (gmina Krzyż Wielkopolski - przyp. red.) przygotowała przetarg. 7 listopada go ogłosiła, a w zeszły piątek mamy rozstrzygnięcie i są spokojni o to, że uda im się zrealizować tę inwestycję. Co ciekawe wartość kosztorysowa inwestycji przekraczała 4 mln złotych, a po przetargu to jest tylko 2,5 mln złotych. To oznacza, że to jest bardzo dobry czas na przetargi.

Ostatecznie władze Piły wystąpiły z wnioskiem o przyznanie dofinansowania w tym roku. 

Więcej o sprawie pisaliśmy TU.

O innych wnioskach, w tym tych które otrzymały dofinansowanie, będziemy jeszcze informować. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group