Podróżuj bez wychodzenia z domu

02.04.2020   Autor: Magdalena Lach
1578---204
Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Europejskie Centrum Solidarności. W czasach, w których podróżowanie zostało ograniczone, wciąż można odwiedzić te miejsca. Potrzebny jest do tego wyłącznie Internet.

Komputer, podłączenie do sieci, kawa i w drogę! Tylko w ten sposób możemy dziś podróżować. Wirtualne zwiedzanie okazuje się być alternatywą nie tylko dla tych, którzy mieli zaplanowane wyjazdy i musieli je odwołać. Każdy teraz może w warunkach domowych zwiedzać muzea i spacerować po wirtualnych uliczkach. Zachowując przy tym pieniądze w kieszeni.

Instytucje kultury oraz sztuki przeniosły swoją działalność do sieci i proponują wirtualnie zwiedzanie. Niektóre z nich, takie jak Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje codziennie zwiedzanie online z przewodnikiem na żywo za pośrednictwem Facebook’a.

Wirtualny spacer po Krakowie pozwala zwiedzić miasto bez wychodzenia z domu. Turysta może przejść się ulicami miasta oraz odwiedzić najatrakcyjniejsze obiekty w mieście. Do tego opisy w formie tekstowej i audio. W tej samej godzinie można się przenieść nad morze. Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku zaprasza do sieci na #ESCONLINE. Dla internetowych turystów otwierane są archiwalia, udostępniane rozmowy z ekspertami oraz wirtualne spacery po wystawie stałej. 

Jeżeli dla kogoś Polska to za mało, swoje zbiory udostępniają też największe muzea w Europie i na świecie, takie jak Luwr w Paryżu czy Muzeum Watykańskie. Nadal też korzystamy z dobrze już nam znanego Google Street View, dzięki któremu możemy się przejść ulicami Bangkoku, Nowego Jorku i Tokio. I choć wirtualne zwiedzanie nie może się równać z tym prawdziwym, to daje nam chociaż namiastkę tego prawdziwego. 

fot. Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group