Koronawirus w regionie. Pierwsze przypadki zakażenia

21.03.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
736---341

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w naszym regionie. Potwierdzono dodatnie wyniki badań na obecność wirusa u dwóch mężczyzn z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Informację o pierwszym zakażeniu w północnej Wielkopolsce Ministerstwo Zdrowia podało dziś przed godziną 9. W południe potwierdzono drugi przypadek koronawirusa. Obaj zakażeni mężczyźni są z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Stan tych osób jest dobry. Jedna z tych osób przebywała w szpitalu, druga osoba przebywała w kwarantannie domowej i obecnie już jest przetransportowywana do szpitala - mówi Beata Kościelska, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Czarnkowie. 

Obydwaj pacjenci trafili do poznańskiego szpitala przy ulicy Szwajcarskiej. Młodszy z mężczyzn przebywał w kwarantannie dobrowolnej, ponieważ miał kontakt z osobą, która wróciła zza granicy i obawiał się, że mógł zostać zakażony. Jak podkreśla Beata Kościelska, mężczyzna zachował się bardzo odpowiedzialnie. W przypadku starszego z mężczyzn nie znane są okoliczności zakażenia, wiadomo natomiast, że przebywał on w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży.

W szpitalu wprowadzono odpowiednie procedury poddano kwarantannie dwoje lekarzy i pięć pielęgniarek. Pacjent był cały czas odizolowany, więc nie powinno być powodów do paniki - uspokaja Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Za 7 dni personel szpitala ma zostać przebadany na obecność koronawirusa. Na terenie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w kwarantannie przebywa 105 osób, kolejnych 105 jest w nadzorze epidemiologicznym, a 7 przebywa w szpitalu. Stacja sanitarna oczekuje na wyniki 5 pacjentów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group