400 policjantów odesłano do domów

17.03.2020   Autor: Redakcja
247---51
W Szkole Policji w Pile odwołane zostały wszystkie realizowane i planowane szkolenia. Jednak dopiero w poniedziałek te dla słuchaczy kursu podstawowego. Przebywających w placówce około 400 policjantów odesłano do domów.

- Zależy nam na tym, żeby ci młodzi policjanci jak najszybciej odbyli to szkolenie podstawowe w takim zakresie, aby umożliwić im wykonywanie czynności w jednostkach terenowych. Nie wiemy jak ta sytuacja w kraju długo jeszcze potrwa i może się tak zdarzyć, że będą oni musieli zastępować swoich kolegów i koleżanki w jednostkach terenowych - tłumaczy asp. Magdalena Pałys, rzecznik prasowy komendanta Szkoły Policji w Pile.
W Szkole Policji wprowadzono również specjalne procedury. Nowo przyjęci policjanci każdorazowo poddawani byli badaniom temperatury ciała, a przed wejściem wypełniali ankietę gdzie odpowiadali między innymi na pytania o stan zdrowia, kontakt z osobami chorymi, czy pobyt zagraniczny.

Jednostka przeprowadziła także szkolenia wewnętrzne z właściwych zachowań, a najczęściej uczęszczane przez słuchaczy pomieszczenia były kilka razy dziennie dezynfekowane. Tak było do dzisiaj. W tej chwili odwołano już wszystkie szkolenia, w tym szkolenia kursu zawodowego podstawowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group