"Im mniej pracy, tym więcej pożytku dla nas i dla środowiska"

24.02.2020   Autor: Redakcja
443---254
„Im mniej pracy, tym więcej pożytku dla nas i dla środowiska” - z taką refleksją wyruszyli w swe przedwiosenne ogrody uczestnicy wykładu Agnieszki Hubeny-Żukowskiej w Nadnoteckim Instytucie UAM.

Projektanta ogrodów, dziennikarka i fotografka prowadziła otwarty wykład "Pokochać brąz". Słuchacze mogli dowiedzieć się, że piękny, bogaty i żywy ogród nie musi wiązać się z mozolną pracą.

- Zachęcała do zachowania bogactwa gatunkowego w naszych ogrodach i ogródkach, poprzez zaniechanie pewnych działań, które każdego roku dotąd wykonywaliśmy. Dobrze urządzone ogrody naturalistyczne bardzo znacząco wspierają bioróżnorodność, szanują organizmy pojawiające się w ogrodzie, bo uwzględniają ich funkcjonalne znaczenie. Pozwalają lepiej gospodarować wodą przez ograniczenie jej zużycia, nie wymagają stosowania nawozów i chemicznych środków ochrony roślin - czytamy na Facebooku Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.
Ta wiedza pozwala tworzyć piękne ogrody "dla leniwych" - zaadaptowane do zmian klimatu. Te przesłania, projektantka obrazowała zdjęciami stworzonych przez siebie ogrodów, które do 20 marca można oglądać na dwóch wystawach w Galerii Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

fot. Nadnotecki Instytut UAM w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group