Podwyżka opłat za wywóz śmieci będzie, ale nie od marca

11.02.2020   Autor: Artur Maras
308---232
Uchwalone przez Zgromadzenie Związku Międzygminnego PRGOK nowe, wyższe opłaty za śmieci zostały wstrzymane. Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu stwierdziła nieważność uchwał Zgromadzenia. Przewodnicząca PRGOK Małgorzata Sypuła odpowiada, że to tylko z przyczyn formalnych.

- Chciałabym z całą stanowczością podkreślić, że RIO nie zakwestionowało wysokości stawek, ani też sposobu kalkulacji tej stawki. Również pozytywnie zaopiniowało plan finansowy związku na podstawie, którego stawka była ustalana. Zastrzeżenia RIO dotyczyły procedury i rozbieżności interpretacji przepisów, które zostały zmienione - tłumaczy Małgorzata Sypuła, przewodnicząca Związku Międzygminnego PRGOK.

Zgodnie z decyzją Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu PRGOK powinno zmienić wszystkie uchwały systemowe. Chodzi m.in. o regulamin utrzymania czystości na terenie związku, czy szczegółowego świadczenia usług.
Nie wiadomo jeszcze, czy PRGOK będzie odwoływać się do Sądu w tej sprawie. Małgorzata Sypuła czeka bowiem na uzasadnienie orzeczenia RIO. W najbliższym czasie ma odbyć się spotkanie członków Zgromadzenia PRGOK, aby ustalić dalszy plan działania.

Wskutek decyzji Regionalnej Izby Obrachunkowej opłaty za wywóz odpadów pozostają bez zmian i wynoszą 15 zł za śmieci segregowane oraz 35 zł za niesegregowane. Najprawdopodobniej zgromadzenie będzie głosować ponownie nad wyższymi stawkami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group