Straż Miejska w Pile bezpłatnie wypożycza pasy dla ciężarnych

04.02.2020   Autor: Artur Maras
699---

Z myślą o bezpieczeństwie przyszłych mam Straż Miejska w Pile za darmo wypożycza specjalne pasy dla ciężarnych. Mają one chronić płód przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie gwałtownego hamowania czy kolizji.
 

- W roku 2018 pilski WORD przekazał nam 22 pasy, specjalne pasy dla kobiet, które nazywamy adapterami i ten adapter pozwala aby pas w trakcie jazdy przez kobietę był odpowiednio umiejscowiony, tak żeby ewentualne użycie poduszek powietrznych czy pasów, nie stwarzało zagrożenia dla dziecka. Pasy są 22 i cały czas są w obiegu - powiedział komendant Straży Miejskiej w Pile Wojciech Nosek

Nawet przy niewielkiej kolizji siła uderzenia wyrzuca dorosłą osobę do przodu z siłą kilku ton. Specjalny adapter do pasów ma chronić pasażerkę i dziecko w jej łonie. Pasy poprowadzone są pomiędzy piersiami i podbrzuszem. Ich wypożyczenie jest bezpłatne i niezwykle proste. Wystarczy zgłosić się do Straży Miejskiej w Pile i podpisać umowę na określony czas. Przez 1,5 roku z takiej możliwości skorzystała niemal setka pilanek. Strażnicy mają teraz na stanie 7 sztuk. Kto pierwszy ten lepszy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group