Asta Video Fest

Bili kolegę metalową pałką, podtapiali go i dusili...

28.01.2020   Autor: Redakcja
524---450
Rozbój ze szczególnym okrucieństwem, bezprawne pozbawienie wolności i pobicie - takie zarzuty usłyszało trzech mieszkańców Krzyża Wlkp. Trafili do aresztu.

Pierwszego mężczyznę kryminalni z Krzyża zatrzymali 18 stycznia. 33-latka podejrzewano o włamanie i kradzieże. W trakcie realizowanych z nim czynności do tych spraw, mundurowi ustalili, że mężczyzna wraz z dwoma starszymi kolegami w wieku 37 i 38 lat, brał jeszcze udział w brutalnym pobiciu na terenie Krzyża Wlkp.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że w sobotni wieczór 11 stycznia sprawcy pod pretekstem rozmowy, zwabili do mieszkania jednego z nich, 25-latka, który przyszedł na spotkanie w towarzystwie 26-letniego kolegi. Mężczyźni zaraz po przybyciu zostali rozdzieleni i wbrew swojej woli zamknięci w osobnych pomieszczeniach. Sprawcy wobec 26-latka zachowali się dość łagodnie, gdyż uderzyli go tylko raz w twarz, natomiast przez ponad godzinę wyładowywali swoją agresję na 25-latku. Pokrzywdzony był przez nich bity przy pomocy metalowej pałki i kopany po całym ciele. Mężczyźnie grożono przy użyciu noża. Był podduszany, podtapiany, upokarzany i zastraszany - relacjonuje asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy czarnkowskiej policji.
W związku z tym zdarzeniem 33-latkowi i jego wspólnikom, śledczy przedstawili szereg zarzutów, w tym między innymi za przestępstwa rozboju ze szczególnym okrucieństwem, bezprawnego pozbawienia wolności i pobicia.

Wobec trójki podejrzanych sąd w Trzciance orzekł trzymiesięczny areszt. Mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Czarnków

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group