Nowy wicestarosta chodzieski

27.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
802---263
Przetasowania personalne w powiecie chodzieskim. Julian Hermaszczuk nie jest już wicestarostą. Jego miejsce zajmie znany z działalności społecznej Mariusz Witczuk.

Ostatnią sesję rady powiatu chodzieskiego zdominowały sprawy personalne. Po 10 latach pracy, mury starostwa powiatowego opuścił Julian Hermaszczuk. Były już wicestarosta funkcję tę pełnił w latach 2006-2010 i 2018-2020. W kadencji 2014-2018 był natomiast starostą powiatu. Teraz odchodzi na emeryturę.

- Więcej czasu poświęcę wnukom, więcej czasu poświęcę też żonie i otoczeniu, w którym mieszkam. Trochę tych zaległości niestety mam. I to na razie tyle. Relaks i odpoczynek - zapewnia Julian Hermaszczuk, były wicestarosta chodzieski.

Hermaszczuk nie znika całkowicie ze sceny politycznej. Nadal będzie pełnił funkcję radnego rady powiatu. Stanowisko wicestarosty objął natomiast Mariusz Witczuk. W wyborach uzyskał 12 głosów popierających jego kandydaturę przy 2 głosach przeciwnych, 2 wstrzymujących się i jednym nieważnym.
- Dla mnie oznacza to pewne rewolucje. Pewne decyzje i zmiany życiowe, do których będę musiał podczas najbliższych dni się przygotować. Będzie to oznaczało jak zwykle ciężką pracę - mówi Mariusz Witczuk, wicestarosta chodzieski.

Nowy wicestarosta to aktywna społecznie osoba. Witczuk od 18 lat jest nauczycielem geografii w Liceum św. Barbary w Chodzieży. W przeszłości był współorganizatorem debaty publicznej na temat przebiegu trasy S11 w powiecie chodzieskim oraz powołał prace Młodzieżowej Rady Powiatu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group