"Śmieci niezgody. O co w tym wszystkim chodzi?" - VIDEO

23.01.2020   Autor: Redakcja
849---253
Dziś o godzinie 18.00 TV ASTA zaprasza do oglądania transmisji z Salonu Gospodarczego dotyczącego gospodarki odpadami komunalnymi. W dyskusji wezmą udział eksperci, samorządowcy, politycy, przedstawiciele biznesu i nauki.

Gospodarka odpadami komunalnymi to bardzo złożony i ciężki problem. Powstało przy tym wiele kontrowersji i w związku z tym tytuł salonu jest nieprzypadkowy „Śmieci niezgody. O co w tym wszystkim chodzi?”. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, o co chodzi w gospodarce odpadami komunalnymi, dlaczego to nie jest tak łatwy temat, dlaczego rodzi tyle problemów i czy rzeczywiście koszty, jakie ponoszą mieszkańcy z tytułu gospodarki odpadami, tak wysokie być muszą - mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA.

Temat odbioru śmieci i cen za ich wywóz w ostatnim czasie wywołuje sporo kontrowersji i gorącą dyskusję. Prawo w dużym uproszczeniu nakłada na obywateli obowiązek gromadzenia i segregowania śmieci, a na gminy odbiór, składowanie, odzysk i unieszkodliwianie. Nie trudno zatem, aby gospodarka odpadami była przedmiotem gorących dyskusji i sporów. Począwszy od zmian systemowych, skończywszy na cenach za wywóz śmieci dla mieszkańców.


Dlatego podczas czwartkowego Salonu Gospodarczego postaramy się w gronie ekspertów, samorządowców i polityków odpowiedzieć między innymi na pytanie, czy obecnie obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące gospodarki są odpowiednie? Czy ceny za wywóz są za wysokie, za niskie czy adekwatne? Jak również, w jaki sposób następuje ich wyliczenie.

Zapraszamy przed ekrany telewizorów i na stronę TV ASTA w czwartek od godziny 18.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group