Bezpieczna Piła to akcja szkoleniowa Straży Miejskiej

21.01.2020   Autor: Michał Kępiński
260---35
Bezpieczna Piła to akcja szkoleniowa Straży Miejskiej, która rozpoczęła się w pilskich szkołach podstawowych i przedszkolach. Ma ona na celu między innymi wykształcenie w mieszkańcach automatycznych reakcji w sytuacjach krytycznych.

- Akcja „Bezpieczna Piła” powinna dotrzeć do wszystkich mieszkańców bez względu na to jaki to jest wiek i wyrobić w każdym z Nas pewien standardowy system zachowania. My nie jesteśmy przygotowani do tego, żeby znaleźć się prawidłowo w sytuacji kryzysowej, czy to będzie pożar, czy to będzie powódź, czy to będzie nawet system alarmowania gdzie otrzymujemy konkretną informację przy pomocy syreny co się dzieje, to my nie wiemy czasami jak się zachować - tłumaczy Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.


Akcja została zaplanowana tak, by w każdym miesiącu jej działania prowadzone były zajęcia poświęcone innym zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem.

W styczniu Straż Miejska rozmawia w szkołach i przedszkolach o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych oraz jak być widocznym na drodze. Akcja potrwa do czerwca i poruszy także takie zagadnienia jak przemocy w szkole i rodzinie, ochrona środowiska naturalnego, reagowanie na dźwięk sygnałów alarmowych, czy też kończąca cykl rozmowa o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group