Komendant odchodzi

11.01.2020   Autor: Magdalena Lach
Zmiana na stanowisku komendanta powiatowego policji w Wałczu. Inspektor Zbigniew Podhorodecki po 28. latach pracy przechodzi na emeryturę. Zastąpi go były rzecznik wałeckiej policji nadkomisarz Arkadiusz Górecki.


W ośrodku przygotowań olimpijskich w Wałczu odbyło się oficjalne pożegnanie komendanta powiatowego policji w Wałczu. Zbigniew Podhorodecki nabył pełne uprawnienia emerytalne.


Mam bardzo dużo satysfakcji. W młodym wieku związałem się z policją i te moje kroki zawodowe zawsze łączyłem z tą służbą.


Objął to stanowisko od 2016 roku. Za jego kadencji wałecka komenda przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego. W trakcie uroczystości komendant wojewódzki Jacek Cegieła przedstawił nowego szefa wałeckich policjantów. Jest nim nadkomisarz Arkadiusz Górecki. Funkcjonariusz pracował wcześniej w wałeckiej komendzie w prewencji i drogówce. Przez jakiś czas pełnił też obowiązki rzecznika prasowego. Następnie przeniósł się do Szczecina, gdzie pracował w Komendzie Wojewódzkiej. Po 2,5 rocznej nieobecności wrócił do wałeckiej komendy.

- O jakichkolwiek planach jest mi dzisiaj trudno powiedzieć. Najpierw chciałbym się zapoznać ze specyfiką jednostki. Ludzie, którzy w niej pracują w większości znam.


Górecki jest trzecim z rzędu po Podhorodeckim i Cegiele, komendantem pochodzącym z Wałcza. Dzięki temu zna realia terenu. Swoje obowiązki przejmie 11 stycznia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group