Złotów oszczędza na prądzie

03.12.2019   Autor: Jakub Sierakowski
685---165
Oszczędności w Złotowie. Miasto wyda na prąd mniej o ponad 400 tysięcy złotych. Wszystko dzięki członkostwu w specjalnej grupie zakupowej.

- Oszczędności robi się na dużych liczbach. Nasze zapotrzebowanie jako miasta na energię elektryczną zbilansowaliśmy wobec wszystkich naszych budynków użyteczności publicznej. Od biblioteki, po muzeum, ratusz, szkoły, Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji gdzie pracują bardzo energożerne urządzenia. Zbilansowaliśmy całe zapotrzebowanie energetyczne w obszarze budynków, ale także w obszarze oświetlenia ulicznego - tłumaczy Adam Pulit, burmistrz Złotowa.

W efekcie przyniosło to oszczędności na oświetleniu w kwocie ponad 170 tysięcy złotych, a w budynkach należących do miasta prawie 260 tysięcy. Dzięki temu Złotów w przyszłym roku na energię elektryczną ma wydać niecałe 1,3 mln złotych, co przyniesie ponad 430 tysięcy złotych oszczędności.

Zniżki wynikają z członkostwa miasta w Gołanieckiej Grupie Zakupowej. Zrzesza ona 29 gmin (m.in. jeszcze Gniezno, Rogoźno, Zakrzewo, czy Chodzież), które dzięki wspólnym zakupom energii uzyskują wysokie rabaty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group