Jako jedyni w powiecie otrzymali wyrównanie utraconego podczas strajków wynagrodzenia

27.11.2019   Autor: Magdalena Lach
---541

Nauczyciele z gminy wiejskiej Wałcz jako jedyni w powiecie otrzymali wyrównanie utraconego podczas strajków wynagrodzenia. Kwoty zostały wypłacone w formie podwyższonych dodatków do wypłat. Inne gminy powiatu wałeckiego nie wypłaciły nauczycielom pensji, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyły na inne bieżące wydatki związane z oświatą.
 

- Zaczęliśmy dawać podwyższone dodatki dla nauczycieli od września, października, listopada i w grudniu jeszcze dołożymy parę groszy, więc niektórzy będą mieli wyrównane sto procent. Generalnie słowo się dało i sposób się znalazł - tłumaczy Jan Matuszewski, wójt Wałcz.
 


 

Strajk nauczycieli trwał od 8 do 27 kwietnia tego roku. Zgodnie z ustawą o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, za okres strajku nie jest wypłacane wynagrodzenie. Gminy otrzymały pieniądze na wypłaty w tym czasie, ale stosując się do przepisów, przeznaczyły te pieniądze na inne wydatki.

Nauczyciele z gmin Tuczno, Człopa, Mirosławiec i miasto Wałcz nie otrzymali wyrównania za okres strajku. Wójt Jan Matuszewski pozostawił w budżecie środki przeznaczone na pensje i wypłacił je w formie maksymalnych dodatków do wynagrodzeń. Nauczyciele otrzymają kwoty od 400 do 2000 złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group