Najlepsze firmy w naszym regionie nagrodzone!

21.11.2019   Autor: Redakcja
---
Po raz piętnasty Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski przyznała statuetki Staszica osobom oraz firmom przyczyniającym się do rozwoju gospodarczego naszego regionu, które kierują się w swojej działalności wartościami i działają na rzecz innych. Gala Finałowa została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA.
 
W czwartkowy wieczór siedziba firmy DPS Gabionen zmieniła się w miejsce spotkań ludzi ze świata biznesu, nauki technologii, kultury, sztuki, mediów i każdej innej dziedziny działalności. Podczas uroczystej gali Kapituła Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski wręczyła nagrody im. Stanisława Staszica w dziesięciu kategoriach. 
 
W kategorii Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski statuetka powędrowała do rąk Józefy Wiśniewskiej i Jerzego Wołoszyńskiego, reprezentujących Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile, za stworzenie długo wyczekiwanego w Pile Hospicjum oraz za niespotykaną mobilizację mieszkańców i przedsiębiorców do udziału w tym przedsięwzięciu.
 
Najlepszym producentem okazała się firma Polster sp. z o.o. sp. k. Kapituła konkursu doceniła systematyczny i konsekwentny rozwój firmy, skutkujący wzrostem produkcji i wdrażaniem nowoczesnych technologii. Wyróżnienie w kategorii Produkcja otrzymała firma Kolorama Adam Iwanowicz.
 
Z kolei w kategorii Usługa wyróżnienie otrzymały Studio Tańca Beezone, Lokator Nieruchomości Robert Miret oraz Nieruchomości Furman. Statuetkę Staszica z rąk Prezesa Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski Grzegorza Marciniaka odebrał Mariusz Bednarczyk prezes zarządu Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o. za rozwój usług zapewniających najwyższe bezpieczeństwo mieszkańcom Piły w zakresie zaopatrzenia w wodę i odbioru nieczystości.
 
W kategorii Handel wyróżnienie otrzymały firmy: Sklep Muzyczny DEMO Anna Pruciak oraz BEST sp. z o.o., a nagroda główna trafiła do Gamatronic sp. j. Zbigniew Dec, Władysław Czarnecki za nieprzerwany rozwój firmy oraz współpracę z uznanymi markami w dziedzinie informatyki, w tym oprogramowania.
 
Najbardziej Dynamiczną firmą okazała się KZ Nieruchomości s.c. Magdalena Kittel i Marcin Zamojda. Kapituła konkursu doceniła pracę właścicieli i pracowników za potencjał dynamicznej firmy na rynku nieruchomości. W tej kategorii wyróżnienie otrzymała firma Nauka Marzeń Anna Stęrzewska.
 
Staszic w kategorii Odpowiedzialność Społeczna i Ochrona Środowiska przypadł Nadleśnictwu Zdrojowa Góra. Nagroda została przyznana za propagowanie edukacji ekologicznej i nauk leśnych w regionie pilskim.
 
Najbardziej innowacyjną i zaawansowaną technologicznie firmą okazała się firma Swisspol sp. z o.o., która rozwija technologie wdrażanej produkcji na najwyższym światowym poziomie. Wyróżnienie w kategorii „Innowacje i technologie” kapituła przyznała spółce Sun Group sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Ujściu.
 
Osobowością roku zostali Kamila Wiśniewska – Czaja i Andrzej Czaja, których doceniono za wyjątkową wrażliwość społeczną oraz zaangażowanie w rozwój gospodarki, kultury i sportu w regionie północnej Wielkopolski.
 
Markę Północnej Wielkopolski wybrali internauci w głosowaniu na portalu www.asta24.pl. Najwięcej głosów otrzymała firma Petrol Hawen sp z o.o. sp. k.. Za zwycięzcą uplasowały się Thule Group oraz Nieruchomości Furman.
 
W ostatniej specjalnej kategorii kapituła konkursu doceniła całokształt działalności na przestrzeni lat. Nagrodę Honorową przyznała Stowarzyszeniu Chodzieski Klub Gospodarczy za 25 lat działalności w regionie północnej Wielkopolski w dziedzinie integracji przedsiębiorstw i budowy pozytywnego wizerunku przedsiębiorczości. Drugą statuetkę w tej kategorii odebrał dr Paweł M. Owsianny reprezentujący Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczelnię doceniono za kształcenie osób, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego ziemi pilskiej oraz powołanie do życia i działania Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, osadzonego w społeczeństwie północnej Wielkopolski.
 
Podczas gali finałowej rozstrzygnięto również konkurs „Młody przedsiębiorca” organizowany przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski przy wsparciu miasta Piły i jej dofinansowaniu. Konkurs polegał na przygotowaniu biznesplanu przez uczniów i studentów szkół znajdujących się w Pile, co miało na celu promocję i naukę przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Konkurs zdominowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca. Wygrała Patrycja Mantaj za opracowanie biznesplanu firmy zajmującej się stworzeniem wrotkarni Disco pod nazwa Rolland. Pomysł na założenie wrotkarni zainspirowany został stylem amerykańskim, ponieważ to właśnie w Stanach Zjednoczonych powstawały pierwsze tego typu miejsca. Drugie miejsce zajął Hubert Szymanek, a trzecie Anna Ostrowska.
 
Galę Finałową uświetnił występ młodej wokalistki Zuzanny Marudy. Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Pile, podopieczna Estery Naczk w Studiu Piosenki ESTI oraz jedna z wokalistek Pilskiej Orkiestry Rozrywkowej, laureatka wielu konkursów, festiwali i finalistka programu „Szansa na sukces” zaprezentowała trzy utwory.
 
Gala Finałowa po raz kolejny została połączona z Salonem Gospodarczym TV ASTA. Relację na żywo z tego wydarzenia przeprowadziła TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group