Biznes bez granic to nowy projekt dla przedsiębiorców z powiatu pilskiego

06.11.2019   Autor: Michał Kępiński
300---101
Biznes bez granic to nowy projekt dla przedsiębiorców z powiatu pilskiego. W jego ramach firmy będą miały możliwość udziału w targach branżowych w USA oraz Niemczech czy uczestnictwa w konferencjach pozwalających poszerzyć ich działalność czy zdobyć nowe rynki zbytu.

– Nie można skupiać się tylko i wyłącznie na rynku lokalnym, na rynku polskim. Trzeba szukać możliwości eksportowych i zabezpieczać się na te chude czasy. Takim przykładem były polskie jabłka i embargo z Rosji na zakup tych jabłek, czy kryzys na rynku budowlanym w 2008 roku i wtedy polscy przedsiębiorcy zaczęli mocno szukać odbiorców na innych rynkach niż te które ucierpiały najbardziej i szukać odbiorców zagranicą - mówi Sebastian Kuśmierek, prezes Polskiego Klastra Eksportowego.
Według uczestników konferencji "Biznes bez granic" polskie firmy są znane na świecie z kultury pracy, terminowości, elastyczności czy doskonałej jakości, a przy tym konkurencyjnej ceny. Uczestnicy konferencji poznali między innymi zasady współpracy na rynkach amerykańskim i niemieckim. Rozmawiano również o zatrudnianiu w przedsiębiorstwach cudzoziemców.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele firm z naszego regionu, którzy mają ambicje poszerzyć swoją działalność, nawiązać współpracę z partnerami biznesowymi za granicą, zdobyć nowe rynki zbytu, a tym samym zwiększyć swoje zyski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group