Zawodówka - ratunkiem dla szkoły w Jastrowiu

23.10.2019   Autor: Jakub Sierakowski
---

Co dalej ze szkołą ponadpodstawową w Jastrowiu? Rozmowy na linii miasto - powiat, na temat jej przyszłości trwają od kilku miesięcy. Wszystko wskazuje na to, że sprawa będzie miała szczęśliwy finał.
 

Jastrowska szkoła ponadpodstawowa wchodzi w skład Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, które podlega pod złotowskie starostwo. Władze miasta chciały przejąć szkołę już od dłuższego czasu, dzięki czemu zyskałaby autonomię i została przekształcona w szkołę branżową.
 


A tych w ostatnich latach było coraz mniej. I to właśnie mała liczba uczniów jest jednym z powodów, przez które szkoła popadła w kłopoty. Władze miasta nie zdradzają na razie, o jakim dokładnie profilu zostaną tam utworzone klasy – na pewno jedna ma być ogólnokształcąca.


- W Jastrowiu myślę, że większość społeczeństwa nie wyobraża sobie, żeby w mieście nie było szkoły średniej. Jesteśmy prawie 12-tysięczną gminą, więc mamy swoje ambicje, swoje potrzeby co do głównie kształcenia zawodowego i na tym chcemy zbudować przyszłość tej szkoły - mówi  Piotr Wojtiuk, burmistrz Jastrowia.
 

Jednak nie ma nic za darmo. W zamian za bezpłatne przejęcie szkoły i jej budynków od powiatu, gmina Jastrowie dołoży 10% do przebudowy drogi Brzeźnica-Sypniewo. Od przyszłego roku szkolnego, to właśnie miasto ma stać się organem prowadzącym tę placówkę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group