Targi gospodarcze w Niemczech i USA dla pilskich przedsiębiorców

22.10.2019   Autor: Mateusz Manthai
258---78
Targi gospodarcze w Niemczech i USA dla pilskich przedsiębiorców? Powiat zdobył dotację unijną w konkursie dotyczącym promocji firm z powiatu pilskiego. Na targi wyjadą przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją zagranicznych rynków.

- Na targi do USA pojadą z nami przedsiębiorcy, którzy zajmują się tak zwanymi technologiami informacyjno-komunikacyjnymi, czyli nic innego jak produkcja i usługi w zakresie informatyki, programowania, przygotowania różnych aplikacji i urządzeń mobilnych poprawiających jakość naszego życia. Akurat w tej branży "rozwój oparty na technologiach informacyjno-komunikacyjnych" mamy zidentyfikowaną największą liczbę przedsiębiorców działających na terenie powiatu pilskiego - mówi Karolina Szambelańczyk, dyrektor Wydziału Funduszy Pomocowych i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Pile.
Jednak zanim przedsiębiorcy pojadą do Stanów Zjednoczonych i Niemiec, będą musieli przejść proces kwalifikacyjny. Projekt skierowany jest do tzw. mikroprzedsiębiorstw, czyli małych i średnich firm. Zakwalifikowane spółki niemal za darmo wezmą udział w międzynarodowych targach. Przedsiębiorcy zakwalifikowani do programu mogą liczyć na zorganizowanie stoiska, przelot i zakwaterowanie. Koszt projektu to milion złotych. Powiat otrzymał dotację na ten cel z Wielopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

30 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile o godz. 10.30 odbędzie się konferencja, podczas której lokalni przedsiębiorcy poznają więcej szczegółów. Projekt zakończy się w marcu 2021 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group