Piła z Pucharem Recyklingu

15.10.2019   Autor: Redakcja
1177---283
Puchar Recyklingu i nagrodę w wysokości 10 tys. zł zdobył Związek Międzygminny Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi. PRGOK zwyciężył w konkursie „Aktywni w Wielkopolsce”. Nagrodę przyznano podczas Międzynarodowego Kongresu Envicon Environmen w Sali Ziemi MTP w Poznaniu.

Międzynarodowy Kongres Envicon Environment jest największym i najbardziej rozpoznawalnym wydarzeniem dotyczącym ochrony środowiska w Polsce. Od lat każdego roku gromadzi ekspertów z branży, przedstawicieli biznesu, firm komunalnych działających w tym obszarze, czy organizacje branżowe. Silnie reprezentowani są także przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz naukowcy.

Tematy sesji to m. in. aktualne kierunki polskiej gospodarki odpadami, gospodarka odpadami w kontekście międzynarodowym, polska gospodarka wodna, gospodarka w obiegu zamkniętym – wyzwania dla producentów, konsumentów i samorządów, czy wykorzystanie potencjału energetycznego odpadów.

Kongresowi towarzyszy także gala, podczas której są ogłaszane wyniki kilku środowiskowych konkursów m.in. Puchar Recyklingu.

- Konkurs Puchar Recyklingu jest organizowany od 1999 roku i jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które w sposób kompleksowy ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Skierowany jest zarówno do gmin, jak i przedsiębiorstw, które zajmują się zbiórką i zagospodarowaniem odpadów – mówi Mariola Górniak, dyrektor departamentu środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.
- W ramach konkursu przyznawane są również nagrody samorządów. W tym roku zwycięzcą konkursu „Aktywni w Wielkopolsce” został Związek Międzygminny Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Bardzo się z tego powodu cieszę, ponieważ PRGOK od lat zajmuje się nie tylko gospodarką odpadami sensu stricte, ale również bardzo duży nacisk kładzie na edukację w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, prowadząc kampanie edukacyjne – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

Podczas uroczystej gali w Sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich nagrodę odebrała przewodnicząca Związku Międzygminnego PRGOK.

- To duże wyróżnienie, nie spodziewałam się i chyba jeszcze nie do końca do mnie dociera, że zajęliśmy pierwsze miejsce. Bardzo dziękuję – mówi Małgorzata Sypuła, przewodnicząca Związku Międzygminnego PRGOK.

Wśród laureatów konkursu Puchar Recyklingu Związku Gmin Wiejskich znalazła się gmina Szamocin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group