Rekordowo wysoka frekwencja w Pile. Lokale czynne są do 21.00

13.10.2019   Autor: Redakcja
1126---37
Do godziny 17.00 frekwencja w wyborach w całym kraju wyniosła 45,94%. W Pile do urn poszło 50,14% uprawnionych. To jednocześnie najwyższy wynik w naszym okręgu wyborczym.

Najniższą jak dotąd frekwencję odnotowano w Szamocinie, tam do urn poszło 34,71% uprawnionych, a w całym pilskim okręgu wyborczym frekwencja wyniosła 43,83%.


Przed wyborami prezydent Piły obiecywał, że jeżeli frekwencja wyborcza będzie wyższa niż 4 lata temu ratusz zorganizuje 12, bądź 24 godzinny darmowy maraton filmów komediowych w Regionalnym Centrum Kultury. Teraz będzie musiał dotrzymać słowa, bo frekwencja sprzed czterech lat z godziny 17.00 wynosiła w Pile 41,73%.

Głosowanie w pilskim okręgu jak dotąd przebiega bez incydentów. Pierwsi głosujący w lokalach pojawili się już o godz. 7.00. Dlaczego pilanie postanowili pójść do urn?

- Jak co wybory trzeba przyjść i oddać głos, żeby potem nie mieć pretensji, że się go nie oddało – mówiła jedna z kobiet głosujących w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 w budynku ogólniaka przy Pola. ​
- Spełnienie obowiązku wyniesione z liceum, gdy pani profesor od historii od góry do dołu (pozdrawiam panią profesor Fechner z LO Salezjańskiego) postawiła jedynki wszystkim w mojej klasie za to, że nie wystawiliśmy kandydata do samorządu uczniowskiego. Także od tamtej chwili jak są wybory to z tyłu głowy jest pani profesor – mówi Joanna Łasak-Hampel.

- Tak trzeba po prostu. Świadomy obywatel powinien głosować – dodaje kolejna z głosujących kobiet w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 w budynku ogólniaka przy Pola.

- Ze świadomości tego, że ten głos ma sprostać moim oczekiwaniom. Z pełną świadomością i z pełną odpowiedzialnością dokonałem takiego wyboru na jaki liczę - dodaje mężczyzna głosujący w tej samej komisji.

Po godz. 21.00 będą znane wyniki sondażu exit poll, czyli dane z ankiet zebranych przed wybranymi lokalami wyborczymi. Wstępne wyniki wyborów znane będą w poniedziałek, a oficjalne powinniśmy poznać we wtorek. A my zapraszamy już w poniedziałek na wieczór wyborczy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group