Były prezes Pogotowia dla Zwierząt z Trzcianki skazany za... przywłaszczenie zwierząt!

10.10.2019   Autor: Redakcja
Grzegorz B., były prezes Pogotowia dla Zwierząt z Trzcianki został skazany przez poznański sąd na osiem miesięcy więzienia za przywłaszczenie zwierząt. Wyrok nie jest prawomocny. 

Jak podaje Głos Wielkopolski były prezes trzcianeckiego Pogotowia dla Zwierząt w trwającym od 2014 roku procesie został uznany winnym przywłaszczenia kilkudziesięciu psów, należących do Zuzanny D. i zobowiązany do zapłaty na rzecz pokrzywdzonej 72 tys. złotych w ramach naprawy szkody. Dodatkowo został na niego nałożony 5-letni zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w organizacjach zajmujących się ochroną zwierząt. 

Jak uznał sąd Grzegorz B. nie miał prawa rozporządzać zabranymi zwierzętami. Jako osoba, która miała przechowywać psy, był zobowiązany do ich wydania uprawnionemu organowi na każde wezwanie. Tymczasem Grzegorz B. wydał zwierzęta nieustalonym dotąd osobom i nie poinformował o tym policji i prokuratury. Chociaż był wielokrotnie wzywany, by wskazać miejsce pobytu zwierząt, do dziś tego nie zrobił. 

Grzegorz B. był już trzykrotnie karany za przywłaszczenie zwierząt. Sąd wziął to pod uwagę i nie wykluczył, że był to sposób działania oskarżonego mający na celu osiąganie korzyści majątkowych. 

W rozmowie z Głosem Wielkopolskim Grzegorz B. zapowiedział złożenie odwołania od wyroku sądu. 

W sądzie trwa jeszcze proces o rozwiązanie stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt. O działaniach stowarzyszenia i wniosku o jego rozwiązanie pisaliśmy w tym artykule.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group