Agora sprzedaje nieruchomość i maszyny po dawnej drukarni w Pile

10.10.2019   Autor: Redakcja
Jak podaje branżowy portal Wirtualnemedia.pl spółka Agora przygotowuje się do sprzedaży nieruchomości po zamkniętych drukarniach w Pile i Tychach. Na sprzedaż pójdą również maszyny drukarskie. 

Drukarnie przestały pracować z końcem czerwca 2019 roku. Jak tłumaczyła spółka decyzja o zamknięciu drukarni była podyktowana "spadkiem przychodów ze sprzedaży usług poligraficznych w technologii coldset", w której specjalizował się między innymi pilski zakład.  W ramach zwolnień grupowych w kwietniu i maju pracę straciło łącznie 147 osób w Pile i Tychach. Teraz Agora planuje sprzedaż nieruchomości i czeka na atrakcyjną ofertę. O ile firma spodziewa się, że ze sprzedażą zabudowanej działki nie będzie większego problemu, o tyle kłopot może być z wyposażeniem i maszynami.

Zdajemy sobie sprawę, że trudno będzie nam sprzedać wyposażenie dotychczasowych drukarni w Pile i Tychach, gdyż są to bardzo specjalistyczne maszyny. Niewiele drukarń w Polsce specjalizuje się w drukowaniu gazet. Co prawda są odbiorcy na tego typu sprzęt za granicą, ale wówczas trzeba się liczyć z dużymi kosztami transportu - podkreśla w rozmowie z wirtualnemedia.pl Bartosz Hojka, prezes Agory. 

Będzie to kolejna sprzedaż nieruchomości przez firmę Agora. W 2016 roku spółka zbyła swoją siedzibę w Łodzi, a na początku ubiegłego roku sprzedała nieruchomość w Gdańsku. 

fot. Agora S.A.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group