"Piloci. Pasja ponad wszystko" dziś premiera!

07.09.2019   Autor: Artur Maras
806---
„Piloci. Pasja ponad wszystko” to najnowszy film wyprodukowany przez TV ASTA. Opowiada o Bogdanie Likusie, jednym z najzdolniejszych i najbardziej wyróżniającym się pilocie wojskowym w PRL-u oraz jego kolegach lotnikach. Premiera już dzisiaj na pilskim lotnisku.

- Cztery lata temu wydałam książkę pod tytułem „Uff, nie spaliłem Kopenhagi” właśnie o Bogdanie Likusie i ciągłe zainteresowanie jego postacią w środowisku a także fakt, że mimo 73 lat nadal jest czynnym pilotem i praktycznie co drugi dzień spędza w samolocie, skłoniło mnie do tego aby zrobić krótki film z udziałem równie inspirujących osób z tego środowiska - mówi Anna Novak, scenarzystka i reżyserka filmu "Piloci. Pasja ponad wszystko".

Film powstał we współpracy z TV ASTA. Opowiada o lotniczej karierze Bogdana Likusa, uznawanego za jednego z najbardziej wyróżniających się pilotów w Siłach Zbrojnych Wojsk Lotniczych w PRL. Jako jeden z nielicznych należał on do grupy asów lotnictwa, szkolonych do zrzucenia bomby atomowej na Kopenhagę w przypadku wojny z Zachodem. Do Piły trafił gdy funkcjonował tu jeszcze 6 Pułk Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego. W filmie Bogdan Likus odbywa sentymentalną podróż do czasów młodości, wojska oraz etapu po zrzuceniu munduru. Na swojej drodze spotyka innych kolegów pilotów. Zdjęcia do filmu były kręcone m.in. w Poznaniu, Pile, Janowicach Wielkich, Jeleniej Górze i Dęblinie. Premiera filmu odbędzie się dzisiaj, 7 września o godz. 17:00 na pilskim lotnisku w siedzibie Pilskiego Muzeum Wojskowego (schronohangar nr 5).

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group