Pilkon już w ten weekend święto gier i fantastyki

05.09.2019   Autor: Michał Kępiński
822---165
Już w ten weekend w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile odbędzie się święto gier i fantastyki czyli Pilkon. Tegoroczna impreza potrwa już od piątku, gdzie od godziny 16.00 na przybyłych czekać będzie pokaz postapokaliptycznego pichcenia, seanse filmowe czy dyskoteka.

- W sobotę już od rana masa prelekcji w trzech salach prelekcyjnych plus jeszcze dodatkowo sale anime i mangi. Wioska post-apo dużo większa i dużo bardziej rozbudowana niż w zeszłym roku. Co w nowych rzeczy? Wioska Tolkienowska plus będziemy mieć dodatkowo cały retro room tak zrobiony jak w zeszłym roku, ale więcej będzie sprzętu komputerowego, czyli takich PC-tów czy komputerów typu Amiga - zaprasza Bartosz Perzyński, organizator Pilskiego Konwentu Gier i Fantastyki.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas konwentu odbędzie się konkurs Cosplay, czyli zawody na najlepsze przebranie z filmu, komiksu czy gry wideo. W programie przewidziano także kilka koncertów w tym ten laserowy.

Na Pilskim Konwencie Gier i Fantastyki pojawi się także mały inżynier gdzie najmłodsi będą mogli bawić się origami czy lego robotami. Podczas tegorocznej edycji mocno rozbudowany jest panel RPG, gdzie będzie można przyjść i wczuć się na kilka godzin w zupełnie inną postać. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie internetowej Pilkonu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group