Zmiany w budżecie podczas ostatniej sesji

31.08.2019   Autor: Magdalena Lach
282---25
Winda w popularnej Nafcie, nowe wozy strażackie oraz auta dla Domu Pomocy Społecznej. Takie zakupy planuje powiat pilski, dokonując zmian w budżecie. Tematy dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych były wiodące podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Pile.

- długo wyczekiwaną inwestycją jest winda dla niepełnosprawnych przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Uczniowie tej szkoły, w szczególności niepełnosprawni, nie będą tylko zdani na dobre serce swoich kolegów, nie będą musieli być wnoszeni na pierwsze piętro - mówi, Monika-Kubiak-Majewska, radna Rady Powiatu w Pile
https://youtu.be/RbSWAWnb07g

Powiat przekaże też pieniądze na zakup wozu strażackiego dla OSP. Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie i Dębnie zyskają auta, a blisko 90 tysięcy otrzyma Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Pile na zakup autobusu. Radni podjęli również szereg uchwał dotyczących nadzoru wodnego w powiecie. Padła też propozycja zorganizowania sympozjum, na którym poruszony zostałby problem globalnego braku wody. Na sesji starosta poinformował, że ogłoszono przetarg na budowę hali sportowej przy przy Pola w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group