Szpetne wiaty

18.08.2019   Autor: Mateusz Manthai
721---121
Stare wiaty autobusowe szpecą wygląd ulicy Ujskiej w Chodzieży. Mieszkańcy miasta domagają się ich wymiany.


Inwestycje w obszarze transportu zbiorowego to priorytet dla wielu samorządów. Podobnie jest w Chodzieży, gdzie jakiś czas temu dokonano wymiany wiat autobusowych. Okazuje się jednak, że nowe przystanki nie pojawiły się wszędzie. Stare wiaty pozostały przy ulicy Ujskiej.

- Jeżeli wymieniali tutaj i tutaj to powinno tam też być.
- Tam do cmentarza ludzie jeżdżą. Przecież tam jest uczęszczana ulica.
- Skoro były wymieniane to jednak nie powinno być wyjątków - komentują mieszkańcy.

Skrzyżowanie DK numer 11 z ulicą Ujską, w pobliżu którego znajdują się stare przystanki to obszar należący do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA chce w tamtym miejscu przeprowadzić kompleksowy remont drogi.
- Wiaty przy ulicy Ujskiej są postawione na przystankach komunikacji miejskiej, które należą do spółki komunikacyjnej, natomiast cały pas drogowy jest własnością powiatu oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Celowo nie włączaliśmy tych przystanków w renowację, bowiem czekamy na remont, który ma przeprowadzić GDDKiA, przebudować całe skrzyżowanie na rondo - tłumaczy Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży.

Mieszkańcy Chodzieży muszą uzbroić się w cierpliwość. Feralne przystanki prawdopodobnie zostaną wymienione po remoncie skrzyżowania. Kiedy to nastąpi? Wszystko zależy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group