Dziś Święto Wojska Polskiego

15.08.2019   Autor: Justyna Zamorska
488---236
Dziś przypada Święto Wojska Polskiego. Pierwsze obchody już za nami. Uroczystości w naszym regionie rozpoczęły się w Wałczu.

Defilada pododdziałów, musztra paradna, piknik militarny oraz pokaz sprzętu wojskowego – w taki sposób obchodzono Święto Wojska Polskiego w Wałczu.

15 sierpnia - na ten dzień przypada rocznica zwycięskiej dla Polski bitwy w 1920 roku. Jak twierdzą mundurowi, jest to dla nich bardzo ważne święto.

- Chyba nie ulega wątpliwości, że jest świętem bardzo ważnym i ja myślę, że należy się nam wojskowym, ludziom w mundurach. Przez cały rok intensywnie służymy, nie pracujemy a służymy. Data myślę jest najmniej istotna, ale najważniejsze jest to, że ludzie doceniają nasz wysiłek, naszą pracę i w tym jednym dniu możemy odetchnąć z ulgą - mówi płk Jacek Rolak, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód.


W naszym regionie obchody zaplanowano także na jutro. W Pile uroczystość odbędzie się o godz. 12:00 na Placu Zwycięstwa.

W obchodach wezmą udział również mieszkańcy Trzcianki. Uroczystość rozpocznie się o 12:30 w kościele pw. Matki Boskiej Saletyńskiej.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group