Trzcianka zbiera elektrośmieci

11.08.2019   Autor: Magdalena Lach
Zużyte telefony i inne akcesoria komórkowe coraz częściej zalegają nam w szufladach. Co zrobić, gdy nie jest on już nam potrzebny? W Trzciance znaleźli na to sposób. W specjalnych pojemnikach umieszczonych w różnych lokalizacjach możemy oddać elektrośmieci wspierając przy okazji "Fundację Nasza Ziemia".
 
- Jest to akcja, która ma kilka celów do spełnienia. Pierwszy to pomoc takim placówkom, które służą dzieciom i osobom dorosłym. Dzięki tej akcji, dzięki zdobywaniu funduszy z tej akcji wymienia się tam sprzęt artykułów gospodarstwa domowego na bardziej energooszczędny, na bardziej przyjazny środowisku - mówi Włodzimierz Ignasiński, dyrektor Biblioteki Miejskiej i Centrum Kultury w Trzciance
 
Zasady programu pod nazwą „Zielona stopa filantropa” są proste. Do pojemników ustawionych w budynkach biblioteki, urzędu miejskiego oraz harcówkach w Trzciance wrzucać można zużyty sprzęt elektroniczny. Koordynator akcji z działu kultury trzcianeckiej biblioteki wysyła sprzęt do Fundacji. Tam jest on sprzedawany do przerobienia, a pieniądze z tego uzyskane przeznaczane są na zakup energooszczędnych świetlówek w placówkach dla dzieci i seniorów. Trzcianka jako pierwsza w regionie włączyła się tej do ogólnopolskiej akcji ekologicznej.  Zbiórkę odpadów może utworzyć każdy włączając się do programu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group