Bądź fit - aktywne lato w powiecie wałeckim

06.08.2019   Autor: Magdalena Lach
---

Gotowanie z dietetykiem, zajęcia nordic walking, czy warsztaty udzielania pierwszej pomocy. Takie atrakcje przygotowano dla uczestników festynu w Wałczu zorganizowanego w ramach projektu „Bądź fit - aktywne lato w powiecie wałeckim”. Inicjatywa została dofinansowana ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego.
 

- Na tą akcję Społecznik przeznaczyliśmy 3 miliony zł. 500 stowarzyszeń, 500 fundacji, 500 grup zainteresowanych własną inicjatywą i tworzeniem czegoś fajnego, czegoś dobrego przystąpiło do tego, żeby te 4 tysiące wziąć na przeróżne, bardzo sympatyczne akcje. A 10 tysięcy to jeszcze większy wymiar. Obywatelski ruch w Wałczu zdobył te 10 tysięcy i robią dzisiaj tą akcję - mówił Janusz Gromek, członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.
 

Inicjatywa skierowana była do mieszkańców powiatu wałeckiego i miała na celu promocję aktywnego stylu życia. Dzieci oraz dorośli przez kilka godzin brali udział w warsztatach poświęconych zdrowej żywności, a także rywalizowali w zajęciach sportowych. Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenia ORS „Przyszłość” z Wałcza, które zwyciężyło w wojewódzkim konkursie pod nazwą Społecznik. Dofinansowanie z wojewódzkiego programu otrzymało 500 organizacji, które zdobyło najwięcej głosów w internetowym konkursie. Łącznie na ten program województwo zachodniopomorskie przeznaczyło 3 mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group