Asta Video Fest

Na które inwestycje zabraknie miastom pieniędzy?

05.08.2019   Autor: Redakcja
951---305
Ponad 70 miast należących do Związku Miast Polskich odpowiedziało na ankietę i podało inwestycje, z których będą musiały zrezygnować w kolejnym roku z powodu uszczuplenia wpływów podatkowych. Są wśród nich inwestycje drogowe, oświatowe, sportowe - podaje ZMP.

Jak wylicza korporacja samorządowa:
 
- Od 2020 roku na skutek zmian podatkowych do samorządów będzie trafiać rocznie o 7,2 miliarda złotych mniej. W miastach członkowskich Związku Miast Polskich to 4 miliardy złotych rocznie mniej z budżetu państwa - podkreślono.

Zmiany o których mowa to "zerowy PIT" dla osób do 26. roku życia (ustawa weszła w życie 1 sierpnia) oraz rządowy projekt, który zakłada m.in. obniżenie PIT z 18 do 17 proc. oraz co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Przewidziane w nim rozwiązania mają wejść w życie 1 października br.

Wobec tych zmian Związek Miast Polskich poprosił miasta członkowskie o podanie informacji, z jakich konkretnie inwestycji będą musiały zrezygnować wiedząc, ile pieniędzy będzie mniej w dochodach własnych z powodu zmian w podatku PIT. Na wypełnienie specjalnej ankiety miasta miały czas do 30 lipca.
Jej efektem jest opracowanie ZMP "na temat zagrożonych inwestycji w miastach" pt. „Czego miasta nie wybudują".

Na liście znalazła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Trzciance, Budowa Centrum Multiopieki w Złotowie a także baza oświatowa, czy sportowo-rekreacyjna w Pile.

Tu pełna lista inwestycji, które nie powstaną.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group