Studia po godz. 16.00, a dodatkowo opieka nad dziećmi i obiad?

31.07.2019   Autor: Redakcja
1742---1102
„Studia po 16tej” - Nadnotecki Instytut UAM w Pile uruchamia zajęcia, dzięki którym studentami będą mogły zostać osoby, które chcą studiowanie pogodzić z obowiązkami domowymi, rodzinnymi oraz pracą zawodową. 
 
Od października Nadnotecki Instytut Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile proponuje studia popołudniowe. Godziny w jakich odbywają się zajęcia, ale także dodatkowe usługi mają umożliwić studia osobom, które do tej pory nie były w stanie ich pogodzić z codziennością, np. pracującym rodzicom.
 
Projektując te studia, przyjrzeliśmy się uważnie życiowym realiom – mówi zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, dr Paweł Owsianny – Jest cała grupa ludzi, którzy chcieliby studiować, ale ich osobista sytuacja im to uniemożliwia, a przynajmniej mocno utrudnia. To na przykład osoby, które z przyczyn finansowych musiały iść do pracy tuż po szkole średniej i pracują również w weekendy. To młodzi rodzice, którym dzień wypełnia praca i opieka nad dziećmi.
To w końcu osoby, które z przeróżnych przyczyn nie podjęły studiów lub je przerwały, a dziś chciałyby podwyższać kwalifikacje, ale ich czas pracy koliduje z zajęciami na tradycyjnych studiach dziennych i zaocznych.
 
Zajęcia na studiach stacjonarnych zostaną zorganizowane tak, by umożliwić łączenie pracy ze studiami. Wykłady i ćwiczenia będą odbywały się przez trzy lub cztery dni w tygodniu (zamiennie co dwa tygodnie) w godzinach od 16.00 do 19.15. Dodatkowo studenci będą musieli zarezerwować na zajęcia także jedną lub dwie soboty w miesiącu.

Uczelnia dodatkowo planuje zorganizowanie opieki nad dziećmi dla osób, które będą uczęszczały na zajęcia dydaktyczne. Przyjrzeliśmy się też innym życiowym problemom, które dziś jeszcze sprawiają, że studia mogą być nieosiągalne lub trudne do pogodzenia z codziennością – mówi Mateusz Gutowski z Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile. – Za najważniejszy uznaliśmy zapewnienie opieki nad dziećmi w czasie gdy mama lub tata będą na zajęciach. Planujemy jej zorganizowanie na terenie uczelni. Oczywiście nie zrobimy tego sami – dzieci powierzymy wykwalifikowanej kadrze, a rodzice w każdej chwili będą mogli sprawdzić co dzieje się z ich pociechami. Mamy nadzieję, że dzięki tej bliskości wszyscy będą czuli się komfortowo.
 
Dodatkowo przed rozpoczęciem zajęć uczelnia zaproponuje swoim studentom obiad, tak by prosto z pracy mogli przyjechać wprost na zajęcia. Co ważne, są to stacjonarne studia dzienne, tylko o dostosowanej organizacji zajęć, odbywających się w trybie popołudniowo-wieczornym – tym samym – będą bezpłatne. Odpłatne będą usługi dodatkowe takie jak opieka nad dziećmi czy obiady, ale uniwersytet czyni starania, by – dzięki m.in. długoterminowym umowom – koszty te były w zasięgu każdego - dodaje dr Paweł Owsianny.
Takie same, jak na studiach dziennych, będą kierunki: trzyletnie studia licencjackie na kierunku Gospodarka Wodna i trzyipółletnie studia inżynierskie na kierunku Technologie Informatyczne. Nadnotecki Instytut UAM jest jedyną w regionie uczelnią, proponującą studia informatyczne kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera.
 
Rekrutacja na stacjonarne „Studia po 16tej” w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile potrwa do 20 września. Zapisać można się za pośrednictwem strony internetowej https://rekrutacja.amu.edu.pl/ Szczegóły na temat proponowanych kierunków studiów można znaleźć pod adresem www.pila.amu.edu.pl lub kontaktując się mailowo i telefonicznie: pila@amu.edu.pl, tel. 61 829 34 62.

opr. Nadnotecki Instytut UAM w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group