Staranowany radiowóz, strzały i pół miliona w gotówce

30.07.2019   Autor: Redakcja
---709
Dramatycznie wyglądała akcja zatrzymania na terenie powiatu pilskiego podejrzanego o przestępstwa podatkowe. Staranował on samochód Służby Celno - Skarbowej i próbował uciekać. Funkcjonariusze użyli broni palnej i po kilkudziesięciu minutach pościgu zatrzymali podejrzanego. Miał przy sobie pół miliona złotych w gotówce. 
 

Funkcjonariusze Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu przeprowadzili w powiecie pilskim działania związane z rozpracowywaniem zorganizowanej grupy podejrzewanej o przestępstwa ekonomiczne m.in. posługiwanie się fałszywymi dokumentami sprzedaży w celu uzyskania nienależnych korzyści podatkowych.

W trakcie zatrzymania jednego z podejrzanych doszło do próby ucieczki, podczas której został ranny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. Podejrzany staranował samochodem jeden z pojazdów funkcjonariuszy, po czym próbował uciec. W trakcie pościgu doszło do użycia broni palnej. Po kilkudziesięciu minutach podejrzany został zatrzymany. Znaleziono przy nim pół miliona złotych w gotówce. Zatrzymanemu przedstawiono zarzuty dotyczące przestępstw skarbowych oraz czynnej napaści na funkcjonariusza. 

W toku śledztwa zakwestionowano sprzedaż na kwotę ponad kilkudziesięciu milionów złotych. Szacowane straty Skarbu Państwa mogły wynieść nawet 10 milionów złotych.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Chodzieży.

opr. i fot. KAS Poznań

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group