Karta Seniora również w Trzciance

26.07.2019   Autor: Artur Maras
---856

W Trzciance powstaje Karta Seniora. Dzięki niej trzcianeccy seniorzy będą mogli nabywać różne dobra i usługi po promocyjnych cenach. Póki co zainteresowanie tym programem wyraziło kilkanaście trzcianeckich firm.

Jesień życia to dla wielu emerytów okres zaciskania pasa. Tym mieszkającym w gminie Trzcianka, w zaoszczędzeniu pieniędzy pomóc ma Karta Seniora. Do pomysłu pozytywnie odnoszą się mieszkańcy miasta:

–        przede wszystkim nasze dochody są zbyt skromne, większej części populacji seniorów i to się z tym wiąże przede wszystkim.

–        Chyba dobry pomysł, szczególnie dla starszych ludzi bo wszystko w sklepie drożeje tylko nie wzrasta

–        ja wiem jak tu jest apteka dla seniorów to zawsze jest opust parę złotych, więc jak to coś podobnego będzie działać to to będzie dobrze

Wcześniej burmistrz miasta Krzysztof Jaworski przeprowadził konsultacje z trzcianeckimi seniorami czy byliby zainteresowani taką ofertą. Odzew był pozytywny. W gminie mieszka ponad 5600 osób powyżej 60 roku życia. Od 1 sierpnia będą one mogły składać wnioski w Urzędzie Miasta i Gminy o wyrobienie bezpłatnej Trzcianeckiej Karty Seniora. Trzy tysiące takich kart mamy zakupionych, zobaczymy jak szybko się rozejdą. A wśród partnerów są zarówno podmioty prywatne czyli jakieś salony kosmetyczne, kawiarnie, kwiaciarnie, jakieś usługi zdrowotne - zapewnia burmistrz.

A także podmioty publiczne jak muzeum i biblioteka. Na start gmina podpisała umowę partnerską z 19 firmami i placówkami a oferta ma być stale rozwijana.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group