Krzysztof Czarnecki liderem list PiS w wyborach do Sejmu

13.07.2019   Autor: Redakcja
386---344
Podczas sobotniej konferencji prasowej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ogłosił listę kandydatów, którzy będą startowali z pierwszych miejsc list wyborczych PiS w jesiennych wyborach do Sejmu. W okręgu pilskim z jedynką został były burmistrz Trzcianki, a obecnie członek zarządu powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego Krzysztof Czarnecki.

Jarosław Kaczyński ogłosił jedynki list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu RP we wszystkich 41 okręgach wyborczych. W okręgu pilskim nr 38 z pierwszego miejsca wystartuje Krzysztof Czarnecki. Urodzony w w 1957 roku w Trzciance z wykształcenia jest technikiem budowlano - drogowym. Należał do Porozumienia Centrum, później przystąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Wiele lat zasiadał w Radzie Miejskiej Trzcianki. W 2005 roku z list PiS uzyskał mandat posła. Ta sztuka nie udała mu się w kolejnych wyborach w 2007 roku. Trzy lata później bez powodzenia kandydował na burmistrza Trzcianki, lecz uzyskał mandat radnego. W 2013 roku wygrał przedterminowe wybory na burmistrza, a w 2014 roku został wybrany na kolejną kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych w w drugiej turze przegrał walkę o fotel burmistrza Trzcianki z Krzysztofem Jaworskim. Został wybrany prze Radę Powiatu Czarnkowsko - Trzcianeckiego na członka zarządu powiatu. 
Z list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu na pewno wystartuje Grzegorz Piechowiak (Porozumienie), który start w wyborach potwierdził w programie TV ASTA "Prosto z mostu". Z pewnością uczyni to również dotychczasowy poseł PiS Marcin Porzucek. Ostateczny kształt list wyborczych poznamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni. 

Jedynką PiS w okręgu koszalińskim obejmującym między innymi powiat wałecki wystartuje sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Paweł Szefernaker. Z kolei jedynką w Poznaniu została Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group