Ścieżka rowerowa z Piły do Dobrzycy oficjalnie oddana do użytku

11.07.2019   Autor: Artur Maras
605---82
Ścieżka rowerowa z Piły do Dobrzycy oddana. Mieszkańcy czekali na nią cztery lata. Teraz mogą oni rowerem pokonać dystans od ul. Miłej w Pile do ulicy o tej samej nazwie w gminie Szydłowo.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że ta inwestycja dobiegła końca. Całe zadanie jest elementem szerszego projektu. Jest to jedno z czterech zadań. Właściwie odcinek Piła-Dobrzyca to 5 km 213 m ścieżki rowerowej. Łączna kwota 2 mln 830 tys. także widzimy jaka to jest duża inwestycja - mówi Tobiasz Wiesiołek, wójt Gminy Szydłowo.

Budowy tej ścieżki chcieli mieszkańcy obu gmin. Przed czterema laty zebrali podpisy w tej sprawie i wystąpili do prezydenta Piły oraz ówczesnego wójta gminy Szydłowo. Teraz wreszcie doczekali się nowej drogi rowerowej. Na jej początku, przy ul. Miłej w Pile stanęła wiata na rowery oraz stacja naprawcza. Podobne rozwiązanie zastosowano na jej drugim końcu w Dobrzycy.

Gmina Szydłowo za 1,5 mln zł wybudowała3 km ścieżki, a pozostałą część Piła za ponad 1,2 mln złotych. Oba samorządy otrzymały dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 85 proc. wartości inwestycji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group