Powiat z absolutorium

29.06.2019   Autor: Magdalena Lach
Zarząd powiatu w Pile z absolutorium za 2018 rok. Radni większością głosów przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu oraz udzielili wotum zaufania.

 - To był dość udany rok dla powiatu pilskiego. Rekordowe inwestycje, rekordowy budżet. Oczywiście zawsze chciałoby się więcej, natomiast ja powtarzam na każdym kroku: Zawsze trzeba mierzyć siły na zamiary. Ale co najważniejsze, trzeba sobie zawsze wyznaczyć cel, zaplanować jego realizację i później skutecznie to i owo wykonać - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.


Udzielenie absolutorium dla zarządu powiatu poprzedzone było raportem o stanie powiatu pilskiego. Na jego podstawie radni przyznali zarządowi wotum zaufania. Ważnym punktem sesji było przyjęcie ubiegłorocznego budżetu. Radni większością głosów przyjęli sprawozdanie z jego wykonania. Budżet składał się na dochody w kwocie ponad 154 mln złotych oraz wydatki, blisko 164 mln. Najwięcej pieniędzy w minionym roku powiat przeznaczył na inwestycje drogowe. Do najważniejszych należy zaliczyć budowę drogi Kruszki-Kijaszkowo. Uchwała o udzieleniu absolutorium dla zarządu została przegłosowana większością głosów. Radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu. Absolutorium dotyczyło roku 2018, w którym przez 10 miesięcy pracował poprzedni zarząd. W obu kadencjach zarządowi przewodniczył starosta Eligiusz Komarowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group