Maciej Żebrowski dostał absolutorium od radnych

27.06.2019   Autor: Justyna Zamorska
1333---284
Wotum zaufania i absolutorium dla burmistrza Wałcza. Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wałczu radni ocenili wykonanie budżetu za 2018 rok. W większości za ten budżet odpowiedzialna jest Bogusława Towalewska, której w poprzedniej kadencji takiego absolutorium nie udzielono.

Radni debatowali nad oceną wykonania budżetu za poprzedni rok. Nowością było przedstawienie raportu o stanie gminy. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium i wotum zaufania dla burmistrza.

- Budżet był w wykonaniu mojej poprzedniczki, niemniej jednak bardzo się cieszę. Jak wskazali radni jest to wspomniane wotum zaufania dla mnie, pokazanie dobrej chęci i woli współpracy. 12 do 7, przegłosowane absolutorium udzielone. Liczę na to, że w przyszłym roku będzie stuprocentowe poparcie - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza.

Przez 11 miesięcy ubiegłego roku za budżet oraz jego wykonanie odpowiedzialna była Bogusława Towalewska, która podczas ostatniej kadencji nie miała takiego szczęścia.- Mogę powiedzieć, że w końcu dostałam absolutorium, bo w poprzedniej kadencji nie miałam tego szczęścia. Uważam, że wyniki finansowe za 2018 są bardzo dobre, zostawiłam stabilną sytuację finansową dla miasta - zapewnia Bogusława Towalewska, radna Rady Miasta Wałcz.
Maciej Żebrowski całkowitej ocenie zostanie poddany dopiero za rok. To dopiero wtedy będzie można ocenić jego działanie i realizację budżetu. Podczas wtorkowego głosowania siedmiu radnych wstrzymało się od głosu.

- Trudno tutaj w sposób obiektywny ocenić czy było to dobre wykonanie, czy złe przez tego akurat burmistrza, któremu absolutorium było udzielane. Stad też mój głos wstrzymujący, natomiast on był jak najbardziej podyktowany dobrymi intencjami - przekonuje Maciej Goszczyński, radny Rady Miasta Wałcz.

Podczas sesji rady miejskiej poruszono również temat związany z dofinansowaniem żłobków, także tych niepublicznych. Dotacja celowa dla dzieci w tych placówkach wyniesie 350 złotych. Uchwała obowiązuje do końca roki, a dotyczy 19 dzieci do 3 lat, których rodzice płacą podatki w Wałczu. Po gorących dyskusjach podczas ostatnich sesji, skwer przy Wałeckim Centru Kultury nareszcie doczekał się nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group