Poprzez Facebook wyłudzają kody potrzebne do wypłacania pieniędzy

29.05.2019   Autor: Redakcja
Uwaga na oszustów, którzy poprzez Facebook wyłudzają kody BLIK. Pilska policja odnotowała już kilka prób. Oszuści podają się za ich znajomych i informują o nagłej sytuacji i pilnej potrzebie pomocy.

BLIK to sześciocyfrowy kod wyświetlany przez aplikację, który może służyć do zaakceptowania transakcji lub wypłaty z bankomatu, tak, jakbyśmy płacili kartą.

- Oszuści, którzy zdobyli loginy i hasła do facebookowych kont naszych znajomych wysyłają do ich znajomych informację prosząc o podanie kodu BLIK, dzięki któremu możliwe jest dokonanie płatności elektronicznej. Wykorzystując naszą chęć niesienia pomocy tłumaczą, że właśnie stoją przy kasie np. w sklepie lub aptece i chcą zapłacić za zakupy, ale ich karta nie działa. Czasami dodają, że mają słabą baterię i zaraz rozładuje się im telefon. W rzeczywistości po przesłaniu kodu oszust właśnie wypłaca nasze pieniądze z bankomatu - informuje sierż. sztab. Jędrzej Panglisz z biura prasowego pilskiej policji.

Oszuści stosują przeróżne metody, aby wyłudzić pieniądze. Policja radzi, aby zanim przekażemy jakiekolwiek pieniądze, skontaktować się z tą osobą telefonicznie i sprawdzić, czy faktycznie potrzebuje naszej pomocy.
 
Przeczytaj więcej o: kody blik, policja w pile, kpp piła, oszuści piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group