Leszek Miller spotkał się z wyborcami w Pile

22.05.2019   Autor: Magdalena Lach
---
Więcej pieniędzy dla Wielkopolski, ochrona zdrowia oraz budowa szlaków komunikacyjnych. To najważniejsze punkty programu wyborczego Leszka Millera, kandydata do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski. Były premier spotkał się we wtorek z wyborcami w Pile.
 
- Wszystkie kwestie związane ze szlakami komunikacyjnymi. I kolejowymi, i drogowymi. Przez Wielkopolskę przebiegają główne arterie komunikacyjne i w wielu miastach głównym problemem jest rozpoczęcie lub dokończenie obwodnic. Także i tutaj w Pile ta osławiona jedenastka wymaga istotnego przyspieszenia - mówi Leszek Miller.
 
Kandydat do Europarlamentu za główny cel uznaje negocjacje nowej perspektywy finansowej Unii i wywalczenie jak największej ilości pieniędzy dla Wielkopolski. Są one potrzebne między innymi na inwestycje w infrastrukturę i szpitale. Były premier podkreślił również, że chce uczestniczyć w tworzeniu nowego prawa. 60 proc. ustaw, które przyjmuje Sejm i Senat musi być zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Leszek Miller startuje z drugiego miejsca Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group