Mirosław Zawieracz trenerem Enea PTPS Piła

17.05.2019   Autor: Paweł Różycki
---

Po sześciu latach nieobecności do Piły wraca trener Mirosław Zawieracz i obejmie zespół Enea PTPS Piła.  Podpisał dwuletni kontrakt. 
 

Potwierdziły się trwające już jakiś czas spekulacje prasowe, że w nowym sezonie 2019/2020 na ławce trenerskiej w Pile usiądzie Mirosław Zawieracz. Postać doskonale znana pilskim fanom siatkówki. 

Współpraca "nowego starego" szkoleniowca z pilskim klubem rozpoczęła w 2009 roku, kiedy został asystentem Wojciecha Lalka. Początek pracy trenera w PTPS-ie, był zarazem jego debiutem w żeńskiej siatkówce.

W sezonie 2010/2011 przejął grający w I lidze zespół, który na powrót wprowadził do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnych sezonach prowadzone przez niego pilanki zajęły dwukrotnie szóste miejsce w PlusLidze Kobiet. Pod jego wodzą PTPS dwukrotnie znalazł się również w gronie ćwierćfinalistów Pucharu Polski. Po blisko trzech latach i sześciu miesiącach pracy 3 kwietnia 2013 roku złożył na ręce zarządu rezygnację. Teraz postanowił ponownie objąć pilski zespół. 

Jak mówi prezes pilskiego klubu - Radosław Ciemięga, zatrudnienie szkoleniowca jest przemyślaną decyzją: Z trenerem  Zawieraczem, rozmawialiśmy już w roku ubiegłym. Wówczas widocznie nie było nam dane podpisać umowy... W tym roku natomiast, szybko doszliśmy do porozumienia. Podpisaliśmy dwuletni kontrakt, który - taką mam nadzieję - da satysfakcję obu stronom.  

W ostatnich latach Mirosław Zawieracz prowadził zespoły BKS-u Bielsko-Biała, Wisły Warszawa oraz Budowlanych Toruń.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group