Dlaczego doszło do wypadku na lotnisku?

01.04.2019   Autor: Michał Kępiński
---

W niedzielę doszło do tragicznego wypadku na terenie pilskiego lotniska. Nie żyje 41-letni motocyklista.

– Po godzinie 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pile otrzymał telefoniczną informację, że na płycie lotniska w Pile doszło do zdarzenia. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego doszło tam do zderzenia pojazdu osobowego marki Mercedes, a także motocykla. Mercedesem kierował 19-letni mieszkaniec Piły, natomiast motocyklem 41-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Niestety w wyniku tego zdarzenia motocyklista poniósł śmierć na miejscu - mówi podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy policji w Pile.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni motocyklista, mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, uderzył w bok Mercedesa, którym kierował 19-letni pilanin. Obu kierowców mogło oślepić ostre słońce.

Obecnie policja pod nadzorem prokuratury ustala okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo z jaką prędkością jechał motocyklista, ale siła uderzenia była bardzo duża.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji pojazdy miały zgodę na poruszanie się po płycie lotniska. Motocyklista był instruktorem szybowcowym i pilotem samolotowym. Dzień wcześniej miał szkolić ze startu za samochodem wielokrotnego mistrza świata w konkurencjach szybowcowych Sebastiana Kawę.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group