Aktualność etyki oraz Ślady naszych śladów w Staszicówce

14.03.2019   Autor: Redakcja
---

Już dziś promocja książki i spotkanie autorskie z dr Henrykiem Kusiem. Spotkanie w Muzeum Stanisława Staszica w Pile o godz. 18.00. A w piątek wernisaż wystawy Marcina Sudzińskiego "Ślady naszych śladów".

Książka "Elementarz etyczny" zawiera tekst Karola Wojtyły zilustrowany fotograficznie przez Henryka Kusia. Zdjęcia odnoszą się do polskiej drogi Karola Wojtyły od Wadowic do Lublina. Książka będzie do nabycia na spotkaniu promocyjnym.

Henryk Kuś - dr nauk humanistycznych (Wydział Filozofii KUL) zajmuje się publicystyką na temat sztuki, w tym szczególnie fotografii od lat 80. XX wieku. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor szeregu wystaw indywidualnych (ostatnia - "Perfect Passed", prezentowana była w Instytucie Historii Sztuki KUL, Lublin, 2018), uczestnik wystaw zbiorowych, miedzy innymi "Photo-obiekt", Warszawa, 2013. Prace w zbiorach Muzeum Lubelskiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuki "Zachęta" w Lublinie.

A w piątek w Staszicówce wernisaż wystawy Marcina Sudzińskiego "Ślady naszych śladów". Otwarcie wystawy o godz. 18.00.

Marcin Sudziński, ur. w 1978 r. w Lublinie, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, pszczelarz. W latach 2009-2015 pracował w Ośrodku „Brama Grodzka - Teatr NN” w Lublinie, gdzie prowadził pracownię fotografii. W 2015 r. wyczyścił blisko trzy tysiące odnalezionych szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta”, będących w depozycie Bramy Grodzkiej. W latach 2013 i 2015 współpracował przy produkcjach filmowych: „Twarze nieistniejącego miasta” i „Zawód fotograf”, w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk, wcielając się w rolę fotografa i narratora. Wykładał fotografię na UMCS i KUL w Lublinie. Uczy w Lubelskiej Szkole Fotografii, prowadzi plenery i warsztaty fotograficzne. Od 2016 r. pracuje w Centrum Kultury w Lublinie tworząc tam pracownię klasycznej fotografii. Hoduje pszczoły. Prowadzi Miejską Pasiekę Artystyczną na dachach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zorganizował ścieżkę edukacyjną we wsi Nowy Gaj pod Nałęczowem, pokazującą swobodne życie pszczół w różnych formach uli (kłody bartne, ule słomiane, snozowe, ramowe). Ścieżka jest elementem przyrodniczego projektu pod nazwą „Złota Gałąź”, nad którym obecnie pracuje.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group