IV Bieg Tropem Wilczym. Fotorelacja

05.03.2019   Autor: Redakcja
---

Za nami IV Bieg Tropem Wilczym w Pile, który tradycyjnie odbył się w pierwszą niedzielę marca. W tym roku przygotowano 765 pakietów startowych i podobnie jak w latach ubiegłych wszystkie zostały wykupione. Na linii startu pojawili się prawie wszyscy uprawnieni zawodnicy, co poprawiło rekord frekwencji biegu o 300 osób.

Wydarzenie organizowane jest od czterech lat i wpisuje się w program Pilskich Dni Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które organizowane były w Pile już po raz siódmy. Cały program podobnie jak bieg ma na celu upamiętnienie żołnierzy powstania antykomunistycznego, którzy walczyli z okupantem po zakończeniu II Wojny Światowej. W pakietach startowych znajdowała się koszulka z wizerunkiem bohatera oraz gadżety patriotyczne.

Dystans 1963 m prowadził przez leśne ścieżki osiedlowego lasku przy ul. Mickiewicza w Pile. W 1963 roku zginął w walce ostatni Wyklęty, Józef Franczak ps. Lalek, stąd ten symboliczny dystans. Po dobiegnięciu na metę na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal oraz smaczna grochówka z gorącą herbatą.

Na koniec przeprowadzona została loteria fantowa, w której do wygrania były m.in. karnety na siłownię, bony na pizzę oraz książki historyczne z gadżetami patriotycznymi.

Jak co roku w biegu wzięło udział wielu kijkarzy oraz biegaczy ze swoimi czworonożnymi pupilami. Jak podkreślają organizatorzy - w tym biegu nie ma znaczenia, kto zajmie pierwsze miejsce, najważniejsze jest pokonać symboliczną pętle i w aktywny sposób oddać hołd bohaterom.

Pomysłodawcą biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnegu biegu w Pile grupa Pilscy Patrioci. Organizator już dzisiaj zaprasza na V jubileuszową edycję, w której w planach jest organizacja biegu na 1000 osób. Więcej informacji na facebook.pl/Bieg Tropem Wilczym w Pile.

Źródło: Pilscy Patrioci

fot. Sebastian Sielatycki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group