Porady dla osób pokrzywdzonych

25.02.2019   Autor: Redakcja
---

Za nami „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Od 18 do 24 lutego mieszkańcy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego mogli uzyskać informacje, praktyczne porady oraz dowiedzieć się o prawach przysługujących osobom w trudnej sytuacji. Była to ogólnopolska akcja pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

- W komendzie powiatowej policji w Czarnkowie dyżur pełnią zarówno policjanci z wydziału kryminalnego, prewencji, także w jednostkach podległych. Także komendanci i kierownicy posterunków udzielają porad wszystkim zainteresowanym w godzinach urzędowania w swoich jednostkach - mówi mł. asp. Karolina Górzna-Kustra.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem ustanowiony został w 2003. W tym roku trwał Od 18 do 24 lutego. Była to akcja pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości, w której wzięły udział także sądy, prokuratury, prawnicze samorządy zawodowe oraz liczne organizacje pozarządowe.
Jednak o pomoc i poradę do mundurowych może zgłosić się każdy bez względu na to, czy jest to tydzień pomocy czy nie – deklaruje policja i zachęca do kontaktu wszystkich, którzy, takiej porady potrzebują.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group