Pół miliona złotych na kształcenie pracowników

11.02.2019   Autor: Paweł Różycki
---

Prawie pół miliona złotych w tym roku mogą wykorzystać pracodawcy z powiatu pilskiego na szkolenie swoich pracowników. Już w środę Powiatowy Urząd Pracy w Pile otwiera nabór wniosków na dofinansowanie kształcenia ustawicznego z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Najważniejszym zadaniem kształcenia ustawicznego na ten rok jest szkolenie pracowników w zawodach deficytowych. Barometr tych najbardziej poszukiwanych pracowników jest dostępny na stronie PUP w Pile. O dotacje mogą się również starać się pracodawcy dla pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Osoby, które przepracowały ponad 15 lat w szkodliwych warunkach, ale nie przysługuje im prawo do emerytury pomostowej oraz pracownicy powyżej 45. roku życia również zostaną objęte szczególną opieką.

Jeden pracownik może otrzymać z Funduszu 6 tysięcy złotych dofinansowania do kształcenia w ciągu roku. Pracodawca zatrudniający od 1 do 9 osób otrzyma 100% dofinansowania, powyżej 9 pracowników 80% zwrotu kosztów kształcenia.

Zachęcam wszystkich pracodawców z powiatu pilskiego o sięganie po te fundusze. Na szkoleniach finansowanych z Krajowego Funduszu Szkoleniowego zyskają wszyscy i pracownicy i pracodawcy - przekonuje starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Realizację szkoleń powinna przeprowadzić jednostka posiadająca m.in. certyfikat jakości świadczonych usług. Formularze i wnioski do pobrania ze strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Pile.

opr. i fot. Starostwo Powiatowe w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group