Tak wygląda wyjazd wozu strażackiego z remizy

14.12.2018   Autor: Jakub Sierakowski

Strażacki problem w Jastrowiu. Ochotnicy z OSP mają problem z... wyjazdem na interwencję. Ulica Jagiellońska jest bardzo wąska i notorycznie zastawiana przez inne samochody, o czym na własnej skórze ciągle przekonują się strażacy.

Ulica Jagiellońska, nie dość, że jest wyjątkowa wąska, to jeszcze bardzo często zastawiona przez miejscowych kierowców.

- Nasze samochody gabarytem nie są małe. Jeżeli jest zdarzenie i zależy nam, żeby jak najszybciej dojechać na miejsce i wtedy okazuje się, że na chodnikach stoją samochody, które nam przeszkadzają. Staramy się tłumaczyć mieszkańcom, żeby tego nie robili, ale oni mówią, że nie mają gdzie zaparkować samochodu, więc muszą sobie po prostu stanąć - mówi Oskar Dąbrowski, komendant miejsko-gminny związku OSP RP w Jastrowiu.

Część mieszkańców Jagiellońskiej ma świadomość istniejącego problemu. Są jednak też tacy, którzy parkują gdzie popadnie. W godzinach porannych i popołudniowych często nawet tam, gdzie jest to zakazane.

Jastrowscy strażacy zgłaszali ten problem policji i straży miejskiej. I mimo że funkcjonariusze regularnie odwiedzają Jagiellońską i regularnie wstawiają mandaty, wydaje się, że to wciąż... syzyfowa praca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group