Pomoc dla bohaterów wojennych

01.12.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Rusza kolejna już akcja pod hasłem Paczka dla Bohatera, której celem jest duchowe i materialne wsparcie kombatantów. W tym roku do pomocy mogą włączyć się także mieszkańcy Wałcza.

Organizuję tutaj na terenie zbiórkę żywności i artykułów gospodarstwa domowego, chemii, ogólnie tego co do domu i to co na święta potrzebne jest w kuchni. Oprócz tego można wspomóc stowarzyszenie wpłatą na konto lub na Facebooku jest „Bazarek – Paczka dla Bohatera” gdzie można licytować różne przedmioty. Ja osobiście przekazałem koszulkę naszego mistrza świata w boksie Krzysztofa Głowackiego- powiedział Marek Kapecki, koordynator akcji „Paczka dla Bohatera” w Wałczu –

Paczki otrzymają kombatanci i weterani II wojny światowej i podziemia niepodległościowego. Na pomoc mogą także liczyć opozycjoniści z czasów PRL. Stowarzyszenie ściśle współpracuje ze Związkiem Powstańców Warszawskich, Światowym Związkiem Żołnierzy AK czy Związkiem Sybiraków. Paczka jest również pretekstem do odwiedzin, których te osoby także potrzebują. Zbiórka trwa do 13 grudnia, po tym terminie dary pojadą do Szczecina, gdzie zostaną posegregowane, popaczkowane i porozsyłane po całej Polsce do koordynatorów akcji. Przekazywać można m.in. żywność z długim terminem ważności, artykuły chemiczne, koce, ręczniki. W dniach 15-16 grudnia paczki będą dostarczone do bohaterów z odpowiednią oprawą i honorami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group