Asta Video Fest

Odbył się kurs sędziowski OZPN Piła

24.11.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Wczoraj w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Pile przy ul. Żeromskiego 90 odbyło się coroczne spotkanie organizacyjne dla kandydatów na sędziów piłkarskich. Pojawiło się na nim dwudziestu chętnych, przed którymi długa droga, by zacząć biegać z gwizdkiem po lokalnych boiskach.

W zeszłym roku w kursie wzięło udział 30 osób, z czego 21 go ukończyło, zostając sędziami. - Mimo mniejszej liczby uczestników względem poprzedniego spotkania organizacyjnego, jestem zadowolony. Nie było jeszcze kilku osób, które będą uczestniczyć w trwającym kursie. Jeżeli przynajmniej 80% kandydatów ukończy kurs, jako Kolegium Sędziów będziemy zadowoleni. Życzę wszystkim uczestnikom wytrwałości oraz miłej lektury przepisów gry w piłkę nożną - powiedział po spotkaniu Gustaw Kwaśniewski, przewodniczący kolegium sędziów OZPN Piła, który w październiku był gościem Mateusza Ryczka w Drugiej stronie medalu, opowiadając między innymi o sędziowaniu na poziomie okręgowego związku piłkarskiego.

- Dawno temu rodziła się we mnie chęć bycia bramkarzem. Obserwowałem mecze, trenowałem. Wydarzenia zdrowotne zmieniły plany, ale marzenie pozostało. Sądzę, że to ostatni dzwonek, by pożyć piłką. Rozmowa z zaangażowanymi i profesjonalnymi ludźmi ze związku skłoniła mnie do podjęcia tej decyzji. Przede mną przygoda - mówił jeden z uczestników kursu.

Zajęcia potrwają od grudnia do marca, a zakończą się egzaminem teoretycznym i testami sprawnościowymi.

Następnego spotkania organizacyjnego można spodziewać się w 2019 roku. By zostać sędzią piłkarskim, powinno posiadać się wykształcenie co najmniej średnie lub być w trakcie nauki, skończyć 16 lat, mieć dobrą kondycję i być niekaranym. Więcej informacji można uzyskać telefoniczne pod numerami 608 77 28 67 lub 695 49 74 93 lub mejlowo, pisząc na adres kspila@wp.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group