Fabryka oranżady w pilskiej podstrefie?

19.11.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Fabryka oranżady powstanie w Pile? Wszystko na to wskazuje, że jeden z potentatów tej branży w kraju zamierza tu zainwestować. Stanęli do przetargu na zakup działki pod specjalnej strefie ekonomicznej.

- Zakończył się przetarg na dwie działki w rejonie ulicy Młodych. Łączna powierzchnia to niemal 3,5 hektara. Za siedem dni po uprawomocnieniu, będziemy mogli powiedzieć kto jest szczęśliwym nabywcą i zarazem inwestorem. Plan ambitny, oczekuje od nas dużego wsparcia i nie powinno to być dla nas specjalnym wyzwaniem. Będziemy asystować w realizacji planów inwestycyjnych od początku do uruchomienia produkcji - zapewnia Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Według nieoficjalnych informacji tym inwestorem ma być firma Zbyszko Company. Przedsiębiorstwo na rynku jest już od ponad 25 lat. Specjalizuje się w produkcji różnego rodzaju napojów.

Działki które zakupiła firmą są jednymi z ostatnich w Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Miasto w najbliższym czasie zamierza sprzedawać kolejne tereny inwestycyjne w rejonie ulicy Długosza-Krzywa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group