Jarosław Gowin wspierał kandydatów Porozumienia

10.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Jarosław Gowin w Pile wspierał kandydatów Porozumienia i Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach samorządowych. Celem koalicji są wygrane wybory do sejmiku województwa wielkopolskiego.

- Wszystkie te sukcesy mogłyby zostać pogłębione, mogłyby być większe gdybyśmy mieli partnerów w samorządach, jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi, mówię o rządzie ale często nasza ręka wyciągnięta do współpracy zawisa w próżni. Dlatego te wybory samorządowe mają dla nas szczególne znaczenie. Chcemy przedłużyć te dobre zmiany, które dzieją się na szczeblu centralnym, na dobre zmiany w Pile w Złotowie, w Chodzieży i w innych małych ojczyznach - mówił w Pile Jarosław Gowin, wicepremier i minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Na listach zjednoczonej prawicy do sejmiku województwa wielkopolskiego Porozumienie wystawiło Łucję Zielińską, która znalazła się na drugim miejscu tuż za Adamem Bogrycewiczem reprezentującym Prawo i Sprawiedliwość.

W przypadku pomyślnie zdobytych mandatów w sejmiku, gdyby zaszła taka potrzeba Jarosław Gowin nie wyklucza wejścia w koalicję z PSL oraz ruchem Kukiza.

Na konferencji byli obecni także inni lokalni kandydaci popierani przez Wicepremiera a wśród nich m. in. kandydująca na stanowisko burmistrza Wyrzyska Maria Bratkowska, czy Julian Brewka startujący do Rady Powiatu Złotowskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group